Manyakçeker Kahramanlar!

Hayatında kaç kez kendi kendine “bütün manyaklar da beni mi buluyor” sorusunu sordun? Bir mi? Birden fazla mı? Ne fark eder… Bir kez sormaya başladıysan eğer, o saatten sonra kendini durduramazsın. Çünkü bu iflah olmaz bir hastalıktır. Baktığın her yerde manyakları görür, her seçtiğin insanın içinde biraz manyaklık olduğunu fark edersin. Geri dönüşü olmayan yola girmişsindir artık! Etrafta o kadar manyak varken bazılarının onları oyalaması ve tehlike saçmalarını engellemesi gerekiyordur. Bunu ise ancak seçilmişler başaracaktır ve sen de onlardansındır!

Seçilmiş olmak değişik bir histir. Ekstra güçler gerektirir. Üstelik insanı “peygamber sabrı” kıvamına doğru uzun bir yolculuğa çıkarır. Seçilmiş olanlar, normali arasa da bulamaz. Çünkü kural böyledir. Seçilmiş olmak büyük iştir!

Sen ise bu özel halinle asla yalnız değilsindir. Sen, ben, o, bizler ve bizim gibiler, gizli bir topluluk gibi dört bir yandayızdır. Dışarıdan son derece normal gözüken bizler doğuştan manyakçekerizdir. Hatta bir manyakmetre olsa ve üflesek hepimizin ilişki lisansı uzun vadeli olarak elimizden alınabilir. Çünkü biz aşırı manyak dozu almışızdır ve onların verdiği zararlar çoktan kanımıza işlemiştir.

Aslında biz saftirik manyak mıknatısları, gizli süper kahramanlarızdır. Uçamayız, kaçamayız, ışınlanamayız hatta belki yolda tökezlemeden yürüyemeyiz bile ama çekeriz. Hem de nasıl çekeriz! Bir numaralı ve tek süper gücümüz çekim kabiliyetimizdir. Bu da sadece manyaklar üzerinde etkilidir.

Üstelik bu süper kahramanlık işi öyle kolay da değildir. Her an sürprizlere hazırlıklı olunmalıdır. “Her manevraya müsait bu halimize” hiç şaşırılmamalıdır. Çünkü “yok artık” dediğimiz her durumun bir üst levelıyla karşılaşma şansımız, normal insanlara göre 10 kat fazladır. Bu yüzdendir ki; yaşadığımız olayları anlattığımız herkesten ünlemle biten cevaplar alırız. “Ne?”, “Hadi canım!”, “Hep de seni mi bulur?!”

Bizimki gibi tescilli bünyelerde romantiklikte başka türlü işler. Elin kadınına “festival gibisin katılmak istiyorum” diye şarkılar yazılırken, bize bir manyaktan gelecek en büyük iltifat olsa olsa “mıknatıs gibisin, çekilmek istiyorum” olur. Fazlası beklenmez!

Hayatımız boyunca karşılaşabileceğimiz binlerce garip ilişki durumu, duyabileceğimiz bir sürü manyakça yalan ya da dinleyebileceğimiz bir dolu garip hikaye biz manyakçekerlerin bir numaralı özelliğidir. Bünyemiz her an, her durumda olağanüstü hallere alışkın olmalıdır. Zaten zamanla da otomatiğe bağlar, 7/24 olağanüstü hal ararız.

Tüm hayatımız boyunca manyaklarla uğraşmanın bir kötü yanı da bir süre sonra onlara benzemeye başlama riskimizin olmasıdır. Zamanla bizde de, bizden beklenmeyecek manyakça hareketler, kabına sığmaz durumlar ya da olur olmaz ruh halleri beliriverir. Hatta manyakçeker olup manyaklarla uğraşmaktansa, has manyak olup kendimizle uğraştırmak daha keyifli hale bile gelebilir. Yani çok ama çok özelizdir. En normalimiz bile hafiften sıyrıktır bizim.

Uzun lafın kısası bu iş böyle gelmiş böyle gider diyorsak, gidip gidip her seferinde manyakları buluyorsak, iflah olmuyor, akıllanmıyorsak vardır elbet bir sebebi!

Bu arada unutmadan; kim normal ki zaten?

Yorum bırakın

Filed under Genel

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s