Farım da hep açık yolum da…

Arabaları en çok kimler sever? Arabalar üstüne en çok kimler saatlerce yorum yapabilir? Her modelden haberdar olup, o modellerin her özelliğini bilenler kimlerdir? Tabi ki de erkekler.

Peki erkekleri en çok kimler sever? Erkekler üstüne en çok kimler saatlerce yorum yapabilir? Her çeşit erkek karakterinden haberdar olup, o erkeklerin her özelliğini bilenler kimlerdir? Tabi ki de kadınlar.

Öyleyse gelin değişik bir şey yapalım. En sevdiğimiz konularımızdan biri olan erkekleri, onların en sevdiği konulardan biri olan arabalara bağlayalım. Erkekler bir araba markası olsa ne olurdu? Hadi gelin bir test sürüşü yapalım.

* * *
Yol tutuşları çok iyi olmayan Erkeklerin manevra kabiliyetleri son derece mükemmeldir. Çark etme konularında doğuştan uzman sayılabilirler. Her an direksiyon kırıp başka yola girebilir, sizi yanlış yollara sokabilir ya da kendileri sizsiz yanlış yollara sapabilirler.

Aynı zamanda benzin uyarı panellerinde de zaman zaman aksaklıklar yaşanabilir. Yani üretimden kaynaklanan bir hatadan dolayı benzinleri azaldığında uyarı vermeyi unutabilirler. Bu uyarı hatasından dolayı Erkeklerin benzinleri hiç ummadığınız anda bitebilir ve sizi yarı yolda bırakabilirler.

Üstelik alarm sistemleri de yoktur. Dışarıdan gelecek kalp hırsızlığı konularında asla alarm vermez hatta hırsız kişiyi ikinci sahipleri belleyebilirler. Bu nedenle kendi modelleri konusunda kararsızlık yaşayabilir, çoklu taşıma yapmaya dahi başlayıp binek araçtan ticari araç kategorisine geçebilirler.

Düz vites olanların hakimiyeti sizin elinizdedir fakat otomatik vitesler kendi işlerini kendi hallederler. Tiptronik olanlarsa hem en rahatı hem de en karışık olanlarıdır. Çünkü istediğinizde düz vites gibi kendi hakimiyetinizde kullanma avantajınız varken kimi zaman da otomatik vites olarak kendi kontrollerini sizin elinizden alabilirler.

Fren ve gaz sistemlerinde zaman zaman problemler yaşanabilir. Aniden yavaşlayıp, aniden hızlanabilir, aniden durup aniden kalkabilirler. Yani Erkek marka arabalar mekanik aksamlarında problemli olduklarından her an dengesiz hareketlerde bulunabilirler. Hatta frenleri boşalabilir ya da bu dur kalk durumundan su kaynatabilirler. Öyle bir durumla karşılaştığınızda yapabileceğiniz en hayat kurtarıcı hareket Erkek arabanızdan inip hızla uzaklaşmak olacaktır.

Sedan olanları en klasik modeldir. Her yerde bulunur, klasik bir konfor sağlarlar. Renkleri ve ufak tefek aksam farklılıkları dışında birbirlerinden ayırt edilmezler. Sedan Erkekler 4 kapılı ve geniş iç mekanlı olduğundan isterlerse 4 kişiyle yolculuk eder isterlerse 1 kişiyle. Hatta zorlarsa sedan Erkeklerde 6 kişiye bile yer vardır.

Coupe tercih sebebidir, güzel görünümlü ve dikkat çekicidir. Her zaman her yerde bulamayacağınız türden olan Coupe Erkeğin en büyük avantajı 2 kişilik olmasıdır. Çünkü Copue Erkek için daha fazla misafire yer yoktur.

Cabrio modelleri genelde genç yasta jöle kullanmaya başlamış olanlardır. Bu nedenle genelde eski modeller Cabriodur. Üretime bağlı olarak bazısı sadece Sunrooflu bazısı da komple üstü açık olabilir.

4×4’ler dört dörtlüktür. Her türlü arazi koşuluna göğüs gerebilir. Konforludur, rahattır, güvenilirdir. 4×4 Erkekler sizin rahatlığınız için her türlü donanıma sahiptir. Yani anlayacağınız dört çekerleri, dert çeker.

Spor modeller eşsizdir, ayağınızı yerden keser. Herkesin gözü onların üzerindedir ve herkes onlara sahip olmak ister. Spor model Erkekleri elde etmek zor, elde tutmak daha da zordur çünkü alıcısı çoktur.

2. ellere gelince eski modelleri pek tutulmaz gözden düşer fakat genç kızların beğenisini kazanmak için modifiye edilmişleri de yok değildir.

Bayandan 2.el, az kullanılmış satılık oto ilanlarına pek güvenmemek gerekir. Dikkat edilmesi gereken daha önceki kullanıcısıyla büyük kaza yaşamış hatta takla atmış Erkek marka arabaların, servisten çıktıktan sonra sıfır görüntüsü kazanabilmeleridir. Fakat asla sıfır araba gibi olmaz illa ki bir yerde büyük bir arıza çıkarırlar. O nedenle 2. ellerde doğru seçim yapmak hepsinden güçtür.

Erkek marka arabaların düzü, otomatiği, tek kapılısı, üstü açığı, grisi, kırmızısı, sunrooflusu, çelik jantlısı derken her beğeniye hitap eden bir tane mutlaka bulunur. Yani arabalar binbir çeşittir, Erkek markanın hayatımızdaki yeri açısından ise binide bir çeşittir.

Bu durumda hanımlar bu arabayla yolculuk ederken kemerler takılsın, tedbirler alınsın, çok hız yapılmasın, kontrolden çıkılmasın!

Farınız da hep açık olsun, yolunuz da!

Yorum bırakın

Filed under Genel

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s