Ben Hala Noel Baba’ya İnanıyorum!

Noel Baba’nın var olmadığını biliyorum.

Noel Baba’nın bir hayal ürünü olduğunu bilebilecek gerçekliğe de sahibim.

 Kırmızı şapkalı, beyaz sakallı, gevrek gülüşlü, o tombul ihtiyarın tamamen bir çocuk kandırmacasından ibaret olduğunun da farkındayım… Dedim ya işte, ben Noel Baba’nın var olmadığını çok iyi biliyorum…

Fakat buna rağmen ben Noel Baba’nın var olduğuna inanmayı seçiyorum!

Yıllar geçtikçe ve bizler hayatla yüzleştikçe hayal kahramanlarımızın gerçekliğini yitirdiğini görüyorum. İşte bu yüzden Noel Baba’ya inanmayı seçiyorum!

Çünkü insanların büyüdükçe hayallerinin küçüldüğünü biliyorum. Çünkü hayallere inanmayan insanların, gerçeklikler içindeki dünyalarında çok mutsuz olduklarını hissediyorum.

İşte bu yüzden ben Noel Baba’ya inanmayı seçiyorum!

Yaşım ilerledikçe içimdeki çocuğu öldürmeyi reddediyorum, aksine büyütüyorum. O çocuk orada kalsın ve Noel Baba’ya inansın istiyorum hatta ona bayılsın. Çünkü biliyorum ki içimdeki çocuk var olduğu sürece, hayat bana hep biraz çocuk penceresinden gözükecek. Çünkü biliyorum ki hayatımın zorlaştığı anlarda o çocuk beni elimden tutacak ve gülümsemem için nedenler yaratacak. Çünkü biliyorum ki hayat çoğu zaman o kadar da kurallarla yaşanıp, ciddiye alınmayacak kadar kısa.

İşte o yüzden o çocuk orda duracak bazen asilik yapacak, bazen hayallere dalacak, bazen yorulup uyuyacak bazen de eline bir kar topu alıp başkalarına fırlatarak yani bir yanım zorluklara inat hayatı hep hafife alacak. Hatta o yanım Noel Baba gibi başkalarına yardım edip mutlu etmeye uğraşacak, başardıkça gerçek mutluluğun tadına varacak.

Dedim ya ben Noel Baba’nın var olmadığını çok iyi biliyorum ama inanmayı seçiyorum!

Çünkü ben hayatın yeterince zor ve meşakkatli olduğunun farkındayım. Kendimizi hayatın akışına kaptırdığımızda ne kadar çok şeyi kaçırdığımızı görüyorum ve hayal kahramanları olmadan dünya yaşanmayacak kadar sıkıcı bir yer olur biliyorum. Hayal etmekten korkmuyorum ve işte bu yüzden hayal dünyamı olabildiğince geniş tutuyorum. Çünkü biliyorum ki her hayal bir gün gerçek olabilir.

İşte bu yüzden siz de benim gibi Noel Baba’ya inanmayı seçin istiyorum!

Noel Baba’ya inanın ve bir kere olsun içinizdeki çocuğu dinleyip yapılmaz denecek bir şeyler yapın. Kaydıraktan kayın, lunaparka gidin, hava alanına gidip ilk uçağa bilet alın, helikopter kullanın, kar topu oynayın, ona deli gibi “seni seviyorum” deyin, söyleyemediklerinizi söyleyin, giyemeyeceğiniz kadar iddialı bir renk giyin hatta yiyemeyeceğiniz kadar abur cubur yiyin.
Diyorum ya bu sene sizde Noel Baba’ya inanmayı seçin!

Noel Baba gibi birilerini sevindirmeye çalışın. Ufak tefek hediyeler hazırlayın, sevgi sözcüklerini kullanırken bonkör davranın. Birilerine sevginizi gösterirken elinizi korkak alıştırmayın, yardım ederken de öyle. Sizin sevginizi bekleyen birilerini bulun ve onlara el uzatın. Onlara emek verin ve sıcak sevginizi onlardan eksik etmeyin hatta onları da Noel Baba’ya inandırın.

Kim bilir belki de biz heyecanla 2012’ye girmeyi beklerken Noel Baba gökyüzünden geyikleriyle kayarak gelir ve üzerimize bol bol mutluluk, aşk, huzur, sağlık dolu kocaman hediye paketleri bırakır…

Yorum bırakın

Filed under Genel

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s